07.09.2016

Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym

Od września kredyty hipoteczne dostępne w placówkach mBanku w całości finansowane są przez mBank Hipoteczny, specjalistyczny podmiot z grupy. Zmiana nie wpływa na proces obsługi kredytu i jego cenę.

Od września każdy nowy kredyt hipoteczny oferowany w mBanku jest finansowany przez mBank Hipoteczny – specjalistyczny podmiot działający w ramach Grupy mBanku. Z perspektywy klienta zmiana oznacza jedynie inną nazwę firmy w umowie. Sposób udzielenia kredytu i jego obsługi pozostaje bez zmian. Do dyspozycji klientów są doradcy w placówkach detalicznych mBanku.

Zmiana wynika ze strategii grupy, zakładającej finansowanie kredytów hipotecznych ze środków pozyskanych dzięki emisji listów zastawnych (instrument finansowy cechującym się niskim – porównywalnym z obligacjami skarbowymi – ryzykiem inwestycyjnym, zapewniający długoterminowe źródło finansowania). Transformacja tej części oferty rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku, kiedy po raz pierwszy kredyt udzielony klientowi indywidualnemu mBanku został sfinansowany ze środków spółki hipotecznej.

mBank Hipoteczny jest jednym z pierwszych banków hipotecznych w Polsce i działa na rynku od 1999 roku. Odgrywa wiodącą rolę na rynku finansowania nieruchomości oraz emisji listów zastawnych. W 2015 roku wyemitował instrumenty o łącznej wartości ponad 1,5 mld zł. W tym roku planuje zwiększyć tę kwotę do 1,75 mld zł.

Kontakt dla mediów

Emilia Kasperczak
Specjalista ds. relacji z mediami
Krzysztof Olszewski
Rzecznik prasowy