06.04.2017

Cezary Raczyński nowym prezesem mLeasingu

Od początku kwietnia spółką mLeasing kieruje Cezary Raczyński. Na stanowisku prezesa zastąpił Mieczysława Woźniaka. Nowy, trzyosobowy zarząd tworzą teraz Cezary Raczyński oraz Piotr Baranek i Dariusz Solski.

Cezary Raczyński, dotychczasowy wiceprezes, 31 marca br. został powołany przez Radę Nadzorczą na nowego prezesa mLeasingu. Zastąpił Mieczysława Woźniaka, który po 7 latach odszedł ze spółki. Zarząd mLeasingu jest teraz trzyosobowy, od kwietnia tworzą go Cezary Raczyński oraz dwaj wiceprezesi - Piotr Baranek i Dariusz Solski.

Raczyński jest związany z Grupą mBanku od 9 lat. Przed wejściem w skład zarządu spółki, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zarządzania Bankowością Korporacyjną. Wraz z zespołem m.in. wdrożył CRM dla bankowości korporacyjnej, jedno z najnowocześniejszych narzędzi dla biznesu korporacyjnego. W latach 2011-2013 zasiadał w radzie nadzorczej mLeasingu, a od lipca 2013 roku był wiceprezesem zarządu spółki.

Nowy prezes mLeasingu jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Ukończył również studia MBA na National Louis University oraz program menedżerski IESE Business School w Barcelonie. Karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku w HypoVereinsbank Polska. Następnie w latach 2000-2007 pracował w bankowości korporacyjnej kolejno Banku BPH i Banku Pekao.

Kontakt dla mediów

Marta Rutkowska
Specjalista ds. relacji z mediami
Piotr Rutkowski
Zastępca rzecznika prasowego