08.09.2017

mBank i AXA prosto o ubezpieczeniach

mBank razem z AXA upraszcza komunikację na temat ubezpieczeń. Będzie mówić prostym językiem już nie tylko o produktach bankowych. Z badań przeprowadzonych na zlecenie firm wynika, że zrozumiała oferta jest jednym z kluczowych czynników, decydujących o sukcesie produktu.

mBank i AXA sprawdzili, jakie bariery związane z zakupem ubezpieczeń przez internet mają klienci w Polsce. Z badania Maison and Partners przeprowadzonego na ich zlecenie wynika, że ponad 30 proc.  klientów boi się, że źle zrozumieją warunki oferty, a w trakcie zakupów online trudno im szybko wyjaśnić wątpliwości. W przypadku bardziej skomplikowanych produktów, takich jak np. ubezpieczenie na życie, prostota i czytelność oferty są tak samo ważne i zachęcające do zakupu, jak stosunek jakości do ceny i wiarygodność firmy ubezpieczeniowej.

W Polsce ubezpieczenia wciąż najczęściej kupowane są u agentów. Co drugi badany kupił u agenta ubezpieczenie komunikacyjne OC, a ¾ z nich indywidualne ubezpieczenie na życie, wynika z analizy Maison and Partners.

- W mBanku ubezpieczenia dostępne w wersji online są standardem. Chcemy, by informacje na ich temat - przekazywane w kanałach zdalnych - były prostsze i czytelniejsze. Pierwszym krokiem jest przebudowa strony internetowej, by zawarte na niej treści były bardziej zrozumiałe dla klientów - mówi Maja Wojciechowska, wicedyrektor w Departamencie Ubezpieczeń mBanku.

AXA i mBank zredagowali informacje o najpopularniejszych ubezpieczeniach w ofercie: OC/AC, nieruchomości, podróżne, na życie (w tym na wypadek zachorowania na nowotwór) tak, by odpowiadały na najczęstsze pytania klientów.

- Najważniejsze informacje o ubezpieczeniach przedstawione są na kilku stronach, w przejrzystej formie grafik i tabel. Dzięki temu, klient od razu wie:  kto jest ubezpieczycielem, co gwarantuje polisa, co zrobić, gdy chce skorzystać z ochrony czy w jakich przypadkach ubezpieczyciel nie może wypłacić odszkodowania - mówi Marcin Wąsikowski, dyrektor obszaru relacji z mBankiem w AXA Ubezpieczenia.

Bank chce w podobny sposób uprościć wszystkie informacje o ubezpieczeniach w swojej ofercie.

Załączniki

Kontakt dla mediów

Krzysztof Olszewski
Rzecznik prasowy
Marta Rutkowska
Specjalista ds. relacji z mediami