30.10.2017

mBank obsypany nagrodami w polskich i międzynarodowych konkursach

Miniony tydzień był dla mBanku wyjątkowo owocny pod kątem nagród. Bank zdobył złoto i brąz w Efma & Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards. Magazyny PWM i The Banker wyróżniły jego usługi bankowości prywatnej, a kampania „Przedsiębiorco zyskaj” wywalczyła brązowe Effie. mFaktoring zaś został Najlepszym Pracodawcą w 12. edycji programu AON Hewitt. 

Efma & Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards to jedna z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych instytucjom finansowym na świecie. W konkursie, w którym głosuje prawie 70 tys. przedstawicieli instytucji finansowych ze 130 krajów, mBank znalazł się na podium w dwóch kategoriach. Zdobył pierwsze miejsce za projekt dla klientów firmowych, w ramach którego wspiera przedsiębiorców w pierwszych krokach zakładania działalności gospodarczej. Od poszukiwania odstawowych informacji na temat zakładania firmy, przez wybór konta bankowego, księgowość, po podpisanie wniosku o rejestrację działalności przy pomocy profilu zaufanego.

W tej samej rywalizacji nagrodzono też platformę opartą na czacie - wykorzystywaną w usłudze Ekspert online. Jest  ona dostępna z dowolnego urządzenia (zarówno komputera, jak i telefonu komórkowego) i umożliwia np. prezentowanie dokumentów podczas rozmowy video. Platforma ta wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji.

Na forum międzynarodowym doceniono również bankowość prywatną mBanku. Została uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych w naszym kraju w Global Private Banking Awards 2017 organizowanym przez magazyny PWM i The Banker. Jury konkursu szczegółowo analizuje ofertę i dane finansowe przygotowane przez banki, wyróżniając te, których rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami i warte polecenia.

Oprócz rozwiązań produktowych, także działania reklamowe mBanku nie pozostały bez echa. W konkursie Effie doceniającym twórców reklam i reklamodawców, wysoko oceniono efektywność i koncepcję tegorocznej kampanii dla firm, prowadzonej pod hasłem „Przedsiębiorco zyskaj”. Bank zdobył brązowe Effie w kategorii business-to-business.

Z kolei spółka z Grupy mBanku - mFaktoring - znalazła się w gronie firm, które tworzą najbardziej angażujące środowiska pracy. Zdobyła tytuł Najlepszego Pracodawcy w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa w 12. edycji programu AON Hewitt. Aon Best Employers to rozpoznawalny na całym świecie konkurs, w którym głównym kryterium oceny pracodawcy jest opinia pracowników.

Kontakt dla mediów

Krzysztof Olszewski
Rzecznik prasowy
Marta Rutkowska
Specjalista ds. relacji z mediami