Adam Pers wiceprezesem mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej

25 października rada nadzorcza mBanku powołała Adama Persa na wiceprezesa ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Gdańskiego.

Adam Pers pełnił dotychczas funkcję dyrektora zarządzającego ds. rynków finansowych. Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Pracował w Wielkopolskim Banku Kredytowym, a następnie w grupie Raiffeisen Bank Polska, gdzie zdobywał doświadczenie w dziale back office, następnie w bankowości korporacyjnej i ostatecznie w obszarze rynków finansowych. W mBanku pracuje od pięciu lat.

Adam Pers jest absolwentem wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, w 2008 r. ukończył studia MBA organizowane przez Szkołę Główną Handlową.

– Przed Adamem duże wyzwanie. Obejmuje obszar z ukształtowaną kulturą i wyrazistym charakterem. Obserwuję jego postawę od ponad 4 lat. Wierzę, że potrafi pracować z ludźmi, a wartością, którą wnosi, jest budowanie porozumienia w oparciu o dialog. Adam ma w sobie odwagę, która jest niezbędna do tego, by nie stać w miejscu. Myślę, że nada własny rys obszarowi bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Kontakt dla mediów

Krzysztof Olszewski
Rzecznik prasowy