mBank w składzie RESPECT Indeksu

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła nowy skład RESPECT Indeksu. Trafiają do niego spółki o najwyższej płynności, prowadzące odpowiedzialne społecznie działania wobec środowiska, społeczności i pracowników. Wśród 28 wyróżnionych spółek znalazł się mBank.

- Obecność w prestiżowym gronie spółek notowanych w RESPECT Indeksie to dla nas potwierdzenie skuteczności działań CSR – mówi Iwona Ryniewicz, dyrektor departamentu komunikacji i strategii marketingowej mBanku i prezes mFundacji. – mBank jest nie tylko efektywnie rozwijającą się instytucją, ale również  odpowiedzialną społecznie. Fundacja mBanku zajmuje się edukacją matematyczną dzieci i młodzieży,
a sam bank prowadzi kampanie społeczne dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. Dbamy o rozwój pracowników i przyjazne środowisko pracy. Wierzymy, że takie podejście procentuje w postaci  zaufania ze strony klientów i społeczności  – dodaje Iwona Ryniewicz.

RESPECT Index to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych. Utworzony został w 2009 r. przez warszawską GPW. Badanie spółek i podawanie składu indeksu przeprowadzane jest w drugiej połowie każdego roku. Oceny dokonuje firma Deloitte.

 

Załączniki

Kontakt dla mediów

Krzysztof Olszewski
Rzecznik prasowy
mobile +48 607 354 543
Piotr Rutkowski
Zastępca rzecznika prasowego
mobile +48 510 029 169